Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> XII Rajd Turystyczno – Historyczny „Gorce. Śladami partyzantów” 20-22.05.2015 r.

Rajd  został  zorganizowany przez Instytut Pamięci  Narodowej w Katowicach i odbył się w Gorczańskim Parku Narodowym w schronisku PTTK na Turbaczu.   Celem imprezy  było zainteresowanie młodzieży najnowszą historią Polski oraz kształtowanie poszanowania dla tradycji i kultury narodowej. Tematyką rajdu była konspiracja niepodległościowa na terenie Gorców w latach 1939-1947.

W rajdzie uczestniczyło 12-ście trzyosobowych drużyn z województwa śląskiego, m.in. : Mikołowa, Bierunia, Wodzisławia Śląskiego, Rybnika, Jastrzębia, Mikołowa oraz Sosnowca. Nasze Centrum reprezentowane było przez Technikum nr 2. Byli to uczniowie z I TAB : Kacper Radomski, Paweł Ciereszko, Paweł Przybyło.

Biorące udział drużyny rywalizowały za sobą w następujących konkurencjach:

1.       Test historyczny o tematyce partyzanckiej na tych terenach.

2.       Rzut granatem do celu.

3.       Strzelanie z pozycji leżącej do tarczy.

4.       Pokonywanie toru przeszkód -„małpi gaj”  na czas.

5.       Trudny bieg na orientację w terenie górskim.

Nasza reprezentacja na 10 startujących drużyn uklasyfikowała się na V miejscu.  Ponadto indywidualnie zajęliśmy:

I miejsce w biegu na orientację oraz Kacper Radomski zajął I miejsce w pokonywaniu toru przeszkód na czas „ małpi gaj” .