Szkolenie firmy CEKOL

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Szkolenie firmy CEKOL

Szkolenie firmy CEKOL

W dniu 26.02.2015 w warsztatach szkolnych przy ulicy Braci Mieroszewskich odbyło się szkolenie branżowe przeprowadzone przez firmę CEKOL – producenta chemii budowlanej.
W pierwszej części szkolenia uczniowie Technikum nr 2 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3 zapoznali się z szeroką ofertą  produktów  firmy CEKOL  - poczynając od materiałów gruntujących a kończąc na zaprawach murarskich. Druga część szkolenia miała charakter praktyczny, uczniowie obserwowali wykorzystanie materiałów firmy w praktyce.  Pracownicy firmy zaprezentowali technologię wykorzystania cementowej wylewki samopoziomującej, przeznaczonej do wylewania podkładów i podłoży pod płytki ceramiczne, kamienne, wykładziny elastyczne itp. Uczniowie zapoznali się również z wykorzystaniem zaprawy naprawczej, która służy do wykonywania warstwy szczepnej przy łączeniu starego betonu z nowym. Zaprezentowano również technologię wylewania gipsowej wylewki samopoziomującej . Następnie pracownicy firmy pokazali technologię układania płytek klinkierowych z wykorzystaniem kleju K – 7 oraz układania płyt marmurowych, granitowych, kamiennych do cegły, betonu, gazobetonu, bloczków keramzytowych tynków cementowych z wykorzystaniem białego kleju C-14.