Jasełka 2014

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Jasełka 2014

Jasełka 2014 Technikum Architektoniczno - Budowlanym nr 2

i w Zasadniczej Szkole Zawodowej Architektoniczno – Budowlanej nr 3

Okres przed Bożym Narodzeniem to czas pełen miłości, dobroci, pomocy bliźnim oraz oczekiwania na spotkanie z rodziną. Bożemu Narodzeniu towarzyszy wiele tradycji: ubieranie choinki, przygotowywanie potraw wigilijnych, a także odgrywanie przedstawień teatralnych - jasełek.
            Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, w C K Z i U w Technikum Architektoniczno - Budowlanym nr 2 i w Zasadniczej Szkole Zawodowej Architektoniczno – Budowlanej nr 3 z udziałem uczniów tych szkół jak i również uczniów Gimnazjum nr 26, odbyły się Jasełka – widowisko o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, których nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa „jasło” oznaczającego żłób.

Młodzież naszej szkoły wcieliła się w postacie Ewangelii – Maryję i Józefa, Trzech Mędrców ze Wchodu, Aniołów jak i Pasterzy. Uroczystość świętowania rozpoczął fragment Ewangelii. Potem przy śpiewie kolęd młodzież naszej szkoły opowiedziała w krótkich scenkach o Narodzeniu Jezusa. Na koniec głos zabrali: dyrektor Gimnazjum nr 26 mgr Barbara Gapińska jak również wicedyrektor C K Z i U mgr Janusz Mazur, którzy złożyli życzenia i symbolicznie przełamali się opłatkiem. Po uroczystej akademii wszyscy udali się na Wigilie klasowe wraz ze swoimi wychowawcami. Serdecznie dziękujemy za współpracę wszystkim, którzy przyczynili się do tej Uroczystości.

Bogusława Głowacz