FINAŁ OLIMPIADY „BUDUJ Z PASJĄ”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> FINAŁ OLIMPIADY „BUDUJ Z PASJĄ”

FINAŁ OLIMPIADY „BUDUJ Z PASJĄ”

SKARŻYSKO KAMIENNA 2015

19 maja 2015 roku w Zespole Szkół Technicznych im. Armii Krajowej w Skarżysku Kamiennej odbył się finał Olimpiady „Buduj z Pasją”.

Inicjatorem Olimpiady jest skupiająca szkoły budowlane z całej Polski  Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „BUDOWLANI” z siedzibą w Kielcach.

Głównym celem konkursu jest popularyzacja zawodów budowlanych, pogłębianie wiedzy zawodowej i doskonalenie umiejętności praktycznych wśród młodzieży zasadniczych szkół zawodowych i techników, a także wymiana doświadczeń zawodowych nauczycieli.

W tegorocznym turnieju wzięło udział piętnaście, dwuosobowych zespołów reprezentujących szkoły budowlane z całej Polski, które zostały wyłonione w wyniku eliminacji regionalnych.

Konkurs przeprowadzany był w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym.
Tym razem do wykonania była okładzina ścienna z płyty gipsowo-kartonowej. Fundatorami materiałów budowlanych, niezbędnych do przeprowadzenia konkursu oraz nagród dla uczestników była firma CEKOL.

Patronatem honorowym objęło Olimpiadę Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Laureatami turnieju przeprowadzonego 19 maja 2015 roku są:

I miejsce:  Zespół Szkół Technicznych Skarżysko Kamienna – 70 punktów;

II miejsce: Zespół Szkół Budowlano – Ceramicznych w Gliwicach – 66,5 punktu;

III miejsce: Zespół Szkół Zawodowych  nr 1 Rzeszów – 66 punktów;

IV miejsce: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Sosnowiec, drużyna
z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3 Architektoniczno - Budowlanej
w składzie: Konrad Woźniak, Mateusz Smoliński – 65,5 punktu.

Rywalizacja była bardzo zacięta, uczestnicy wykazali się dużą wiedzą
 i umiejętnościami. Różnice w punktacji finalistów wynosiły 0,5 punktu. Olimpiada przebiegała zgodnie z zasadami fair play.