Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> FESTIWAL ZAWODÓW W TECHNIKUM NR 2 ARCHITEKTONICZNO-BUDOWLANYM I ZASADNICZEJ SZKOLE ZAWODOWEJ NR 3 ARCHITEKTONICZNO-BUDOWLANEJ

FESTIWAL  ZAWODÓW  W  TECHNIKUM  NR 2 ARCHITEKTONICZNO-BUDOWLANYM I ZASADNICZEJ  SZKOLE  ZAWODOWEJ  NR 3  ARCHITEKTONICZNO-BUDOWLANEJ.

W dniach 17.11.2014 do  21.11.2014 w naszej szkole odbył się Festiwal  Zawodów promujący kierunki kształcenia w Technikum nr 2 i ZSZ nr 3. Przez cały tydzień odwiedzali mury szkoły sosnowieccy gimnazjaliści, a my staraliśmy się zorganizować dla nich ciekawe zajęcia zawodoznawcze.  Zaproszeni goście uczestniczyli w  warsztatach i lekcjach otwartych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty przygotowane przez nauczycieli budowlanych przedmiotów zawodowych, w czasie których młodzież wykonywała pracę konstrukcyjną - wytyczenie konturów  Wieży  Eiffla przy pomocy szpilek i nitki. Wbrew pozorom zadanie okazało się dosyć trudne, wymagało dokładności i precyzji oraz cierpliwości, która przecież jest niezbędna w pracach budowlanych. Również lekcja otwarta przeprowadzona w warsztatach szkolnych uzmysłowiła młodym ludziom, że sztuka murowania nie jest łatwa. Gimnazjaliści z zapałem przystąpili do wznoszenia  murku z cegieł, a pomocą służyli im koledzy z trzeciej klasy technikum. W trakcie pracy okazało się, że takie z pozoru proste zadanie również wzbudziło wiele emocji. Kolejną atrakcją był krótki kurs rysunku, prowadzony przez nauczyciela plastyka. Dzięki temu gimnazjaliści mogli poczuć się, jakby byli w prawdziwej peacowni plastycznej. Poza tym dziewczęta uczestniczyły w warsztatach dekorowania elementami roślinnymi. Młodzież gimnazjalna miała również okazję spotkać się z przedstawicielami firmy EcoPass Haus i wysłuchać  prelekcji na temat budowy domów pasywnych.
            Podsumowaniem działań przygotowanych w ramach Festiwalu Zawodów była wieczorny koncert „Muzyczne korytarze”, który udowodnił wszystkim, że uczniowie szkoły budowlanej nie tylko ciężko pracują, ale potrafią wykazać się również ogromną wrażliwością , są utalentowani  w różnych dziedzinach, a przede wszystkim potrafią się znakomicie bawić.