23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  już za nami.  W tym roku 25 naszych wolontariuszy zbierało pieniądze  na diagnozowanie chorych dzieci oraz godną opiekę medyczną dla osób starszych. Ten Finał był dla nas szczególny, ponieważ łączył się z 10 rocznicą organizowania WOŚP-u w naszej szkole. Dlatego postanowiliśmy uroczyście poczęstować się przepysznym, rocznicowym tortem.
            W Technikum nr 2 imprezy trwały przez cały dzień i każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Najmłodsi znakomicie bawili się pod okiem fachowych animatorek z Bawialni Kubuś i Kangurek oraz Przedszkola Akademia Pana Kleksa. Panie malowały dzieciom buźki, kręciły postaci z balonów, organizowały zabawy ruchowe i artystyczne. W szkolnej zagrodzie na dzieci czekały piękne, puszyste króliczki. Wszystkie łasuchy częstowały się także słodką watą cukrową.
            W tym czasie mamy maluchów zapraszały do siebie  konsultantki MARY KAY, które  wykonywały różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, zaś tatusiowie mogli sprawdzić swoje umiejętności kierowcy, wykonując test Stewarta ze szkołą jazdy Elkar. Wszyscy natomiast mieli możliwość  poczuć się jak kierowcy rajdowi, ćwicząc na symulatorze jazdy.
            Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty plastyczne, przygotowane dla wszystkich grup wiekowych – decoupage, orgiami, wykonywanie tęczowych serduszek WOŚP, itp.  Zorganizowaliśmy także liczne konkursy, loterie, kiermasze oraz kawiarenkę z aromatyczną kawą i słodkościami.

Na scenie Technikum nr2 przez cały dzień towarzyszyły nam występy młodych artystów z Sosnowca. Zaprezentowały się m. in. zespoły STOKROTKI, TRIOLA, Studio Piosenki, VINES oraz wielu solistów. Był też taniec nowoczesny formacji naszego absolwenta Mateusza Fąferka „Gąsienice Kru:)”, energetyczny pokaz zumby oraz pokaz samoobrony, zaprezentowany przez uczniów liceum policyjnego AS. Występy przerywane były licznymi licytacjami, w czasie których można było zdobyć m. in. gadżety WOŚP, bilety do kina Helios, vouchery na Autodrom oraz do Laserhausa, kursu języka angielskiego w szkole Simply the Best i wielu, wielu innych ciekawych atrakcji.

Nasi wolontariusze zebrali prawie 13 tyś. złotych. Zaś podsumowaniem  dnia był udział  w programie telewizyjnym, emitowanym przez TVP2:

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznej imprezy oraz tym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, serdecznie dziękujemy <3.

Oczywiście już dziś zapraszamy za rok na kolejny Finał do Technikum nr2 Architektoniczno- Budowlanego!!!