Wojewódzki konkurs "ZOSTAŃ ARCHITEKTEM SWOJEJ KARIERY"

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wojewódzki konkurs "ZOSTAŃ ARCHITEKTEM SWOJEJ KARIERY"

Dzisiaj, 9 grudnia 2019 przeprowadzono kolejną edycję kilkuetapowego konkursu dla uczniów szkół podstawowych  "Zostań architektem swojej kariery". Jednym z jego celów jest przybliżenie potencjalnym adeptom zawodów budowlanych zadań zawodowych.

Do konkursu zgłosiło się aż 21 drużynz 10 szkół podstawowych Sosnowca.  Rejestracja uczestników rozpoczęła sie ok 9.30, a konkursowe zmagania rozpoczął test, nad którym pracowały trzyosobowe drużyny. Zadania były różnorodne i niełatwe. Po ukończeniu tej części Konkursu drużyny przeniosły sie na teren warsztatów szkolnych i...dopiero sie zaczęło. Równolegle rozgrywano dwie konkurencje - murowanie według rysunku i instrukcji oraz wykonywanie ozdób (tekturowy renifer i choinka).

Komisja oceniajaca dokonania, czyli p. Agnieszka Krupa-Brzozowska oraz p. Sebastian Kulawiak, miała trudne zadanie, ze względu na wyrównany poziom wykonania zadań. Zawodników wsparł również sosnowiecki radny - p. Damian Żurawski

Przerwy w wykonywanu zadań wykorzystane zostały na prezentację życia szkól przy Mieroszewskich oraz omówienie kierunków kształcenia w naszych placówkach (Technikum nr 2, BranżoweSzkoły I stopnai nr 2 oraz nr 3). Chętni mogli także wykorzystać nasze stoliki do rozgrywek meczy w piłkarzyki oraz rozegrać turniej tenisa stołowego.

Do finału przeszło 5 drużyn ze szkół nr 39, 18, 45, 6.  Zadanie finałowe było naprawdę trudne - polegało na skonstruowaniu z płyt kartonowo-gipsowych sześciennych kostek do gry.

Członkowie 5 finałowych grużyn otrzymali puchary, dyplomy oraz drobne brażżowe upominki. Doceniona została też umiejętność murowania dwójki uczesników, którym firma budowlana ufundowała bluzy. Opiekunowie druzyn otrzymali tez stosowne podziekowania. Swoją drużynę z SP nr 18 wsparła też pani dyrektor -Agnieszka Kokot.

Najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Sosnowcu