Warsztaty w ramach projektu YEES

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Warsztaty w ramach projektu YEES

W dniu 9 marca 2017 w Technikum Nr 2 Architektoniczno – Budowlanym odbyły się warsztaty w ramach projektu YEES. Uczniowie wzięli udział w kursie MOOC "Media społecznościowe w kreowaniu nowych miejsc pracy".

Kurs podzielony jest na 3 moduły

• Tożsamość cyfrowa jednostki,
  • Tożsamość cyfrowa przedsiębiorstwa,
  • Monitorowanie zmian na rynku pracy.

Moduły podzielone są na rozdziały - każdy z rozdziałów składa się z lekcji wideo, testu wyboru oraz zadań dla kursanta. Treść kursu dostępna jest w językach: angielskim, włoskim, polskim, portugalskim i hiszpańskim. Do każdej lekcji wideo dostępne są również napisy w tych językach.

Całkowity czas potrzebny na realizację kursu to około 30 godzin
Aby uzyskać dostęp do kursu, należy zarejestrować się i uzyskać nazwę użytkownika oraz hasło dostępu. Rejestracja jest bezpłatna.
Po zarejestrowaniu się uzyskasz dostęp do pierwszych rozdziałów każdego z modułów kursu. Przejście do rozdziału drugiego jest możliwe jedynie po zrealizowaniu lekcji i wypełnieniu testu wyboru do rozdziału pierwszego, i tak dalej. Każdy test można wypełnić tylko raz, a wyniki zostaną zapisane w wewnętrznej bazie danych portalu i umieszczone na certyfikacie.

Po ukończeniu każdego z trzech kursów uczniowie otrzymują:

• Certyfikat uczestnictwa
  • Certyfikat uczestnictwa informujący o procentowej ilości poprawnych odpowiedzi
  • Wykaz odpowiedzi jakie zaznaczyli w teście

9 marca 2017 w Technikum Nr 2 Architektoniczno – Budowlanym odbyły się również warsztaty crowdsourcing’owe dla młodzieży,  w trakcie których uczniowie Technikum Nr 2, 5 i 6 wykorzystali wiedzę z kursu MOOC do oceniania tożsamości cyfrowej wskazanej przez przedsiębiorców firmy oraz zastanawiali się nad rozwinięciem i utrzymaniem rozpoznawalności marki online.

Warsztaty były, jak się okazało, dość trudne ale pozostawiły doświadczenie pomocne w zakładaniu własnego przedsiębiorstwa.