Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Działania profilaktyczne w I półroczu roku szkolnego 2018/19 przy Braci Mieroszewskich

W I semestrze bieżącego roku szkolnego w naszych szkołach miały miejsce różne działania z zakresu profilaktyki.

Ze specjalistami ze Stowarzyszenia EPSILON spotkały się klasy pierwsza i druga Technikum nr 2 Architektoniczno-Budowlanego. Klasy te uczestniczyły w projekcie „Klasa bez problemu”. Podczas sześciogodzinnych zajęć w każdej klasie uczniowie w sposób warsztatowy nabywali i ćwiczyli umiejętność komunikacji, szukali bliskości z osobami w klasie, pogłębiali swe relacje z rówieśnikami. Młodzież jak zawsze stanęła na wysokości zadania i pięknie współpracowała z trenerami, wynosząc z tych spotkań nie tylko miłe wrażenia, ale również mnóstwo praktycznej wiedzy.  Dziękujemy!

Jak co roku w listopadzie obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia, w początek grudnia to obchody Światowego Dnia AIDS. Każdy uczeń miał możliwość bliższego przyjrzenia się obu problemom podczas godzin wychowawczych oraz lektury gazetek ściennych. W bieżącym roku uczniowie uczestniczyli w akcji „Owoc zamiast papierosa” oraz corocznej akcji kontroli ciśnienia tętniczego krwi. Ponadto uczniowie klas Technikum nr 2 uczestniczyli w Konkursie Wiedzy o HIV i AIDS, do którego rzetelnie się przygotowali.

W dniu 4 grudnia 2018 roku odbył się w naszej placówce Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS zorganizowany przez naszą szkołę we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Sosnowcu. Konkurs dedykowany był do uczniów Technikum nr 2 – zainteresowanie było duże. Lekcje przeprowadzone przez p. Grażynę Masłowską zaszczepiły w uczniach pragnienie wiedzy, którą samodzielnie uzupełniali. Osobami, zaangażowanymi
w organizację tego działania były p. Magdalena Fąfara i p. Grażyna Masłowska, a naszym gościem i członkiem Komisji konkursowej była pani Mariola Dębska – przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sosnowcu.

Jury w składzie: p. Katarzyna Pachnik, p. Mariola Dębska, p. Magdalena Fąfara, p. Grażyna Masłowska wyłoniło zwycięzców konkursu. Zostały nimi Karolina Wilczyńska kl. 1 TAB, Sandra Skorek 1 TAB, Wiktoria Lipska kl. 3 TAB – dziewczynom gratulujemy dużej wiedzy!!!