Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Uczniowie Technikum nr 2 i ZSZ nr 3 na stażu w Niemczech w ramach Programu Erasmus + „Nauka przez doświadczenie”

W dniu 23.04.2017 grupa 16 uczniów Technikum nr 2 i ZSZ nr 3 wyjechała do Zakładu Promowania Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego Berlina i Brandenburgii we Frankfurcie nad Odrą, gdzie odbywa dwutygodniowy staż zawodowy w ramach projektu Erasmus + „Nauka przez doświadczenie”.
            Celem stażu jest zdobycie praktycznych umiejętności zawodowych oraz doskonalenie kompetencji językowych, ze szczególnym uwzględnieniem języka niemieckiego branżowego. Praktyka zagraniczna pozwoli uczniom zapoznać się ze sposobami układania ceramicznych okładzin podłogowych i ściennych na różnych zaprawach. Założeniem projektu jest również nabycie umiejętności w uszczelnianiu pomieszczeń wilgotnych, fugowaniu oraz projektowaniu i wykonywaniu mozaik, a także poznanie i obsługa nowoczesnego sprzętu i narzędzi służących do kafelkowania. Dzięki udziałowi w projekcje młodzież zdobędzie umiejętność organizacji własnego stanowiska pracy, posługiwania się terminologią zawodową w języku niemieckim, odczytywania prostych  rysunków budowlanych. Młodzież zapozna się z niemieckimi normami jakości DIN.

Podczas weekendowych wycieczek praktykanci zwiedzili Berlin i Poczdam. Goszcząc z wizytą w stolicy Niemiec młodzież była m.in. w parlamencie niemieckim, przy Bramie Brandenburskiej, w Muzeum Techniki. Uczniowie podziwiali również nowoczesną architekturę Podsdamer Platz i Dworca Głównego. W Poczdamie spacerowali i podziwiali słynne ogrody parku Sanssouci oraz zwiedzali park filmowy Babelsberg.