Sukcesy sportowe na PARASPARTAKIADZIE

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Sukcesy sportowe na PARASPARTAKIADZIE

26 października zorganizowana została XVI Paraspartakiada Śląska i Zagłębia.
Młodzież ZSZ 2 startuje w tych zawodach od kilku lat, zawsze odnosząc sukcesy.  Nigdy jednak nie było aż tylu uczestników – ponad 400 zawodników. Sportowcy reprezentowali różne szkoły i ośrodki z całego regionu. Imprezę zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz miejskich i Diecezji sosnowieckiej. Niewątpliwą atrakcją była obecność  czterech koszykarzy MKS  z Dąbrowy Górniczej, którzy wspomagali organizatorów Paraspartakiady – przeprowadzili jeden z konkursów. Kolejną atrakcją, przygotowaną przez organizatorów była nauka żonglerki.

CKZiU  w różnych dyscyplinach reprezentowali uczniowie wszystkich klas ZSZ 2:

D. Dębińska i M. Wysocki z I WAU

A. Kućmierz i J. Piórkowski  z 2 WAU

M. Górska i E. Mondrowska  z 3 WAU

Sz Kowalczyk i E. Jaworski z 3 WBU

S. Pitek z 3 WCU

W sumie zdobyliśmy  6 pucharów- jeden za I miejsce (Jarek), dwa za drugie (Marta- dwa razy) i trzy za trzecie (Angelika- 2 razy
i Jarek) w:  rzutach do celu, rzutach do kosza, torze przeszkód, wyścigu na wózkach.

Oprócz zmagań sportowych ważna była zabawowa atmosfera.