Przyjemne z pożytecznym - wycieczka przedmiotowa

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Przyjemne z pożytecznym - wycieczka przedmiotowa

Uczniowie klasy II AK i IIIAK w zawodzie technik architektury krajobrazu - 21.04.2017r. - w ramach XVI Dni Orchide,i zwiedzili wystawę storczyków. Wystawa roślin miała miejsce w sosnowieckim egzotarium.  Orchidee były  zaaranżowane  w doborowym towarzystwie roślin egzotycznych, owadożernych, kaktusów, ziół i sukulentów.

Uczniowie mogli zapoznać się z roślinnością z różnych stref klimatycznych: tropikalnej, śródziemnomorskiej, pustynnej.

Przyjrzeli się jak zaprojektować na niewielkiej przestrzeni ogród japoński.

Zobaczyli, że kaktusy też można wyeksponować na otwartej przestrzeni.

Mieli możliwość porozmawiać z profesjonalistami z branży na temat nowych odmian, uprawy roślin, uzyskać porady od producentów także odnośnie akcesoriów stosowanych w aranżacji wnętrz ogrodowych.

Organizatorzy wycieczki: Jolanta Jasińska i Jolanta Stańczyk.