Promocja zdrowia

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Promocja zdrowia

Atrakcyjne promowanie profilaktyki to jest to!

DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA W SZKOLE PRZY UL. BRACI MIEROSZEWSKICH 42

W związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole, w dniu 11 kwietnia odbył się Dzień Promocji Zdrowia.

Organizatorzy szkolni, we współpracy z p. Mariolą Dębską , przedstawicielem Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sosnowcu zadbali, aby tego dnia każdy choć przez chwilę zastanowił się nad wartością zdrowia,  w myśl tegorocznego hasła „Zdrowie dla wszystkich”.

Uczniowie brali udział w szeregu działań zaplanowanych na ten dzień. Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko doświadczeń - wszyscy chętni mogli doświadczyć spaceru w alko- i narkogoglach oraz zbadać poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Cały dzień trwały projekcje ciekawych filmów o tematyce profilaktyki uzależnień oraz filmów dotyczących problemów społecznych, które dotykają młodzieży.

Uczniowie chętnie brali udział w konkursie wiedzy o środkach psychoaktywnych, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Ponadto każdy mógł dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Dziękujemy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej za wzbogacenie naszej oferty oraz znaczący wkład w zorganizowanie tej akcji.

Liczymy na to, że zaoferowane działania, wystawa plakatów, ulotki i pogadanki prozdrowotne pomogą naszym uczniom zadbać o własne zdrowie.