Pielgrzymka maturzystów Technikum nr 2 do Częstochowy

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Pielgrzymka maturzystów Technikum nr 2 do Częstochowy

W czwartek, 3 marca grupa uczniów z klas 4 AK i 4 TB wzięła udział w pielgrzymce Maturzystów Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę w Częstochowie.

Maturzyści uczestniczyli w konferencji, prowadzonej przez ks. dr Wojciecha Kowalskiego w Bazylice Jasnogórskiej, a następnie we Mszy Świętej w Kaplicy. W trakcie Mszy Św. maturzyści wysłuchali kazania wygłoszonego przez biskupa Diecezji Sosnowieckiej księdza Grzegorz Kaszaka. Ksiądz biskup i księża uczestniczący we Mszy modlili się wspólnie z maturzystami, nauczycielami i katechetami o zdanie egzaminu maturalnego oraz o dokonanie mądrych i właściwych decyzji dotyczących wyboru dalszej drogi życiowej dla wszystkich tegorocznych maturzystów.

Po Mszy uczniowie zwiedzili Jasną Górę.