Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

Dzień Praw Człowieka został ustanowiony przez ONZ, na pamiątkę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w 1950 roku.
Odtąd każdego 10 grudnia przypomina się o ludziach, którzy są prześladowani za upominanie się o przestrzeganie praw człowieka.
Prawa człowieka łamane są praktycznie wszędzie, ale niektóre kraje zdecydowanie przodują w tej niechlubnej statystyce.
Często rządzone są przez dyktatorów, toczy się tam wojna oraz konflikty etniczne i religijne, ale żyją tam ludzie, którzy głośno protestują i domagają się respektowania praw człowieka.
Również w Naszej Szkole składamy hołd Tym ludziom i propagujemy wiedzę o prawach człowieka. Młodzież przygotowała okolicznościowe plakaty, a 9 grudnia 2016r  brała udział w Konkursie Znajomości Praw Człowieka, który przeprowadziła P. Małgorzata Weber