Finał konkursu patriotycznego

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Finał konkursu patriotycznego

W ramach obchodów zbliżających się Polskich Świąt Majowych: 2 maja (Dzień Flagi Rzeczypospolitej) oraz 3 maja (rocznica uchwalenia konstytucji 3 maja) w Technikum nr 2, ZSZ nr 2 oraz ZSZ nr 3 odbył się konkurs wiedzy związany z tymi świętami. W eliminacjach do konkursu uczestniczyło 70 uczniów. Finał konkursu odbył się dn. 26 kwietnia 2017 roku. Ostatnie (pozakonkursowe) pytanie  nawiązywało do popularnego programu telewizyjnego p.t. „Kocham cię, Polsko”. Uczniowie mieli dokończyć zdanie: „Kocham Cię Polsko za…”. Komisja konkursu była pod dużym wrażeniem szczerych, spontanicznych, pięknych, prostych, czasami wesołych, czasami nostalgicznych, ale zawsze bardzo osobistych odpowiedzi uczestników konkursu. Oto niektóre z nich:

Kocham Cię Polsko „za waleczność i ludzi, którzy ginęli, abyśmy dzisiaj mogli żyć w spokoju”, „za to,  że jesteśmy teraz wolnym krajem”, „za historię, z której możemy być dumni”, „za to, że możemy chodzić do szkoły i uczyć się, że mamy możliwość wyborów”, „za to, że tu się wychowałam, że tutaj zaczęłam swoją historię i tutaj ją skończę”, „za tradycyjność, za ognisko domowe”, „za przyrodę, za krajobrazy, za nasze Polskie obyczaje, za muzykę i wiersze, za język ojczysty”, „za święta, które możemy spędzić z rodziną, za polskie potrawy”, „za Dąbrowę, za Wadowice, za Żubra, Tyskie i śliwowicę, za Odrę, Przemszę i Warkę, za kask, budowę i koparkę. Za to, że tu mój dom i nie ruszę się stąd!”.

Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce ex aequo: Wiktor Równiak (2 ME) i Krzysztof Król (2 ME)

2 miejsce: Paweł Kopała (2 TAB)

Wyróżnienie: Filip Kwietniewski (1 TAB)

Dyplomy: Kacper Kosiński (2 WAU), Jakub Górski (3ME), Wiktoria Karlik (1TAB), Roksana Olej (2TAB), Klaudia Dziób (2TAB), Olga Szyszkowska (3TAB), Tomasz Paszkiewicz (3TAB), Karolina Wyczyńska (3WAU), Miłosz Kwaśniak (3 WAU), Edyta Krzciuk (3WAU).